Edukacja
    i integracja

MIEDZY NAUKĄ A MAGIĄ - wykład programowy DUTW

Między nauką a magią” to tytuł naszego najbliższego, piątkowego wykładu programowego DUTW

Poprowadzi go pan Paweł Pasterz z Rzeszowa, architekt, hobbysta, pasjonat, popularyzator nauki i techniki, redaktor i twórca audycji radiowej „Radiolatorim”, współorganizator Interaktywnego Pikniku Naukowego „Dzień Odkrywców” – największej imprezy popularyzującej naukę na Podkarpaciu.

A o czym będzie wykład?

„Najlepszym rozwiązaniem będzie porozmawianie – na początek- o kilku tematach. (…) Ująłbym w tym kwestie np.5G i technologie GSM w ogóle ( bo tak naprawdę to niewiele osób wiek jak to faktycznie działa) a generalnie byłaby to opowieść o odwiecznym wyścigu odkryć naukowych i prób wytłumaczenia zjawisk codziennych i obserwowanych, które na pewnym etapie rozumienia traktowane są jak magia. Podobno pierwotny człowiek gdy wylazł z jaskini i zobaczył Księżyc to próbował weń rzucić kamieniem, piorun gdy uderzył to był znak od boga… to ten sam mechanizm co dziś z GMO czy 5G” tak o swojej prelekcji opowiada sam autor.

Zapraszamy do poznania naukowego stanowiska na temat nurtujących nas nowych zagadnień naukowych. Jesteśmy wszak uniwersytetem i ze stanowiskami naukowymi nam jak najbardziej po drodze.

Widzimy się w Ratuszu, w piątek 10 września o 16.30

Zapraszamy.


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS