Edukacja
    i integracja

ROZWÓJ OSOBISTY JEST MOŻLIWY W KAŻDYM WIEKU - WYKŁĄD PROGRAMOWY DUTW

Kolejny wykład w DUTW odbędzie się w piątek 25 stycznia o 16.30 ratuszu.
Tym razem zaprasza sam prelegent, trener personalny, pan Jacek Łapiński.:)

"Zapraszam serdecznie na wykład, który odbędzie się 25 stycznia w Dębicy. Promuję rozwój osobisty: świadomość, pasja, radość z życia.

Przedstawiam fragment książki, którą obecnie piszę i która będzie skierowana do seniorów:

Człowiek to istota wielowymiarowa: fizyczną, emocjonalną (społeczną), umysłową i duchową.

Człowiek jest istotą fizyczną i żyjemy w świecie materialnym. Potrzebujemy zdrowia, a także pieniędzy i innych dóbr ułatwiających życie. Jednak potrzebujemy tego, ale nie tylko tego.

Człowiek jest istotą emocjonalną (społeczną). Pragniemy kochać i być kochanymi. Lubić i być lubianymi. Szanować i być szanowanymi. Człowiek mimo swego ego, jest zmuszony otworzyć się na innych. Współcześnie istnieje duży deficyt życia uczuciowego. Żyjemy z ludźmi i dla ludzi.

Człowiek jest istotą umysłową. Chcemy mieć poczucie kompetencji i stawiać sobie wymagania. Potrzebujemy osiągnięć oraz napływu nowych myśli i idei. Dowód? Czytasz to!.

Człowiek jest też istotą duchową. Potrzebujemy sensu w życiu i sensu życia. Tkwi w nas poczucie dobra czy słuszności. Mamy sumienie, a przez to pragnienie uczciwego życia. Badania wskazują, iż ponad 95 procent ludzi wierzy w Boga lub siłę wyższą. Warto zwrócić uwagę na to, iż nie ma „gorszej” lub „lepszej” duszy. Każdy z nas ma w sobie ogromną potęgę ducha! I tą moc ducha zawsze można wzmacniać!

Owszem, fizycznie rozwijamy się do pewnego wieku. Później zwijamy się, ale zawsze możemy zadbać o formę. Jednak emocjonalnie, umysłowo i duchowo możemy rozwijać się do ostatniego dnia życia. I w tym tkwi tajemnica rozwoju.

Niegdyś istniało błędne przekonanie naukowe o ograniczonych możliwościach rozwoju ludzkiego umysłu. Oczywiście zdarzają się choroby mózgu, ale w świetle nowych badań okazuje się, że ludzki umysł zachowuje plastyczność i może ciągle „uczyć się”.

PS. Proszę o polubienie strony autorskiej „Inspirowanie” na FB: https://www.facebook.com/inspirowanie/

PS2. Proszę o zapoznanie się z moją książką o rozwoju osobistym „Jak być lepszym”: http://jaceklapinski.pl/jak-byc-lepszym/

PS3. Proszę o obejrzenie filmu o morsowaniu (z nurkowaniem), który nagrałem. To zdrowe i przyjemne. I to nic strasznego: https://www.youtube.com/watch?v=LbyeBUPizPM "


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS