Edukacja
    i integracja

ZALOGUJ SIĘ - projekt młodzieży z "Kwiatka" dla DUTW

 W poniedziałek 10 lutego rozpoczynamy nowy projekt dla Seniorów z DUTW – “Zaloguj się”  Będziemy sie spotykać pieciokrotnie w ZS im Kwiatkowskiego przy ul Lisa 2.

Jest to propozycja młodzieży z “Kwiatka” mająca na celu edukację z zakresu obsługi urządzeń elektronicznych. Pomysłodawcy zachęcają do wziecia udziału w projekcie

 

“Szanowni Państwo, 
 
Kontaktuję się z Państwem w sprawie projektu społecznego, który realizujemy na terenie województwa podkarpackiego. 
 
Nosi on nazwę ,, Zaloguj się’’ i  jego głównym hasłem jest: „Nie pozwól by telefon zastąpił Ci kogoś bliskiego”. Realizujemy go w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z teorii’’. Jesteśmy 10-osobową grupą uczniów ze szkoły im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy. Wspólnie realizując ten projekt sami uczymy się nowych rzeczy oraz nabywamy wiele ciekawych i potrzebnych do dalszego działania doświadczeń (….)

Drugą częścią naszego celu jest pokazanie osobom starszym, że telefon nie służy tylko do rozrywki i że "nie taki diabeł straszny, jak go malują". 
 
Na zadawane seniorom pytanie :” Dlaczego pan/pani nie korzysta z możliwości jakie daje nam w dzisiejszym świecie telefon komórkowy?”,  najczęściej słyszymy: „ Nie umiem’’, „Nie potrzebne mi to’’, „Coś zepsuje”. 
 
Chcemy wyjść im na przeciw i pokazać, że to wcale nie jest takie trudne oraz przedstawić różne możliwości jakie daje nam telefon komórkowy np. możliwość płatności przez smartfon, czy nawet znalezienie w internecie przepisu na jakąś potrawę, oraz nauczyć ich jak korzystać z tych podstawowych funkcji naszego urządzenia. Uświadamiamy również osoby starsze o „metodzie na wnuczka”. Opisujemy wszystkie niebezpieczeństwa krążące w internecie oraz to jak sobie z nimi radzić.   W tym celu również organizujemy spotkania z seniorami w naszej okolicy.  Odwiedzamy np. domy seniora i przeprowadzamy tam szkolenia na podobnej zasadzie jak w przypadku spotkań w szkołach, lecz wszystko jest dostosowane do potrzeb osób starszych.  
 
Na naszych spotkaniach z beneficjentami staramy się stworzyć przyjazną i luźną atmosferę by wszyscy czuli się swobodnie i miło spędzili z nami czas. “


 
                Daniel Popiela Przewodniczący projektu 
 
 

 


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS