Edukacja
    i integracja

WSPÓŁCZESNE PODBOJE KOSMOSU - wykład programowy DUTW

Grudniowy przedświąteczny wykład na temat "Współczesne podboje kosmosu" poprowadzi dr Jacek Wesół, absolwent inżynierii medycznej AGH, znany naszym słuchaczom z bardzo ciekawych prelekcji dotyczących drukarek 3D oraz wspólczenych możliwości implantacyjnych. Wykład odbył się 15 grudnia o 16.30 w ratuszu.

 

Tematyka prelekcji w DUTW jest bardzo różna. Staramy się o urozmaicenie, aby każdy ze Słuchaczy znalazł coś dla siebie. Stąd mamy wykłądy dotyczące medycyny, zdrowego żywienia, poezji, malarstwa, filozofii, socjologii, religioznawstwa, ale też fizyki, techniki, astronomii oraz innych zagadnień związanych z naukami ścisłymi.
Kiedy przyjeżdża do nas dr Jacek Wesół z krakowskiej AGH wszyscy wiemy, że wykład będzie z zakresu wiedzy technicznej, nauk ścisłych oraz, że będzie bardzo interesujący. Tak było i tym razem. Choć czas przedświąteczny i nasze myśli krążyły już pewno wokół świątecznych przygotowań, skupiliśmy się na zagadnieniach przerastających ludzka wyobraźnię - na najnowszych badaniach Kosmosu oraz wiedzy, jaką one przynoszą. Wiedzy dla nas często niepojętej, jak chociażby tej o kosmicznych rozmiarach czy odległościach. O ciemnej materii i wzajemnym oddziaływaniu na siebie obiektów, czy ciągle pojawiających się informacjach na temat odnajdywania planet podobnych do Ziemi.
Były też bardziej zrozumiałe dla nas elementy prelekcji. Dowiedzieliśmy się jakie technologie kosmiczne wykorzystywane są w codziennym życiu, z jakich my sami korzystamy.
Dziękujemy za wspaniały wykład, udowadniający że Uniwersytety Trzeciego Wieku mogą podejmować także "kosmiczne" zagadnienia


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS