Edukacja
    i integracja

TRESOWANY MĘŻCZYZNA - grudniowy wyjazd do teatru

Prezent przedgwiadkowy? Dlaczego nie! Najlepiej bilet do teatru z DUTW, a że jest ku temu okazja - zapraszamy: 16 grudnia  jedziemy do Rzeszowa na spektakl "Tresowany mężczyzna" mamy jeszcze 5 wolnych miejsc.

Zgłoszenia pryjmujemy do piątku 1 grudnia pod nr telefonu: 607692325.

 

Teatr BO TAK, który wystawia tę sztukę, tak ją opisuje:

Tresowany mężczyzna” Johna von Düffela, to sztuka, która powstała na podstawie bestsellerowej powieści Esther Vilar  pod tym samym tytułem i zrobiła prawdziwą furorę przynosząc autorce światowy rozgłos. Jej spostrzeżenia na temat relacji płci  wprowadziły sporo zamętu w kręgach feministycznych
Europy Zachodniej lat 70, nie straciły one jednak impetu ani ostrości, tyle, że dziś możemy się tym bawić, śmiać się z siebie, dostrzegając absurd w tym, co kiedyś wywoływało wojnę. 


„Kobieta ma wybór i to przesądza o jej nieskończonej wyższości nad mężczyzną: każda może wybierać między formą właściwą mężczyźnie, a bezmyślną wegetacją luksusowego pasożyta i  gros kobiet wybiera to drugie.
Mężczyzna takiego wyboru nie ma”.


Czy zatem udomowiony mężczyzna i wyemancypowana bizneswoman mają szanse na udany związek?
Czy kobieta zarabiająca dużo więcej od mężczyzny, nie straci do niego szacunku, a on nie przeistoczy się
w zakompleksionego teletubisia? 

Jaki według mężczyzn jest ideał kobiety? Przedsiębiorcza bizneswoman, czy bezradna ślicznotka z niezbyt wysokim IQ? A może  ta bezradność jest pozorna, a mężczyzna „poddawany jest  tresurze”?

    A jaki zdaniem kobiet powinien by mężczyzna?  Zdecydowany, konsekwentny i silny, czy przeciwnie wrażliwy i czuły? A może feminizm się pomylił i stworzył „bandę egomaniaków”, wrażliwych - tak, ale na swoim własnym punkcie.


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS