Edukacja
    i integracja

"ŚREDNIOWIECZE BLISKIE A NIEZNANE" - wiosenna wycieczka DUTW

 W sobotę 10 czerwca odbyła się jednodniowa wycieczka wiosenna DUTW mająca charakter objazdu naukowego.  

Początek czerwca to bardzo dobry czas na wycieczki. Słuchacze DUTW co roku korzystają w tym okresie z jednodniowego objazdu naukowego, Tym razem wyruszyliśmy w rejony nieodległe Dębicy pod hasłem "Średniowiecze bliskie a nieznane". Za cel obraliśmy sobie średniowieczne perełki architektury i świadków tamtych czasów w rejonie Pogórza Ciężkowickiego. Wyjazd wzbogaciliśmy o nieodzowne w tym terenie aspekty przyrodnicze.

A zatem na trasie naszej wymagającej (ale przecież wiemy, że mamy do czynienia z wytrwałymi wycieczkowiczami) wyprawy znalazło się Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach, zamek - siedziba rycerska w Dębnie, kasztel w Szymbarku, Biecz ze swoimi zabytkami i muzeami i postacią Marcina Kromera, a na koniec - dla najwytrwalszych - najwyższy szczyt Pogórza - Liwocz. Pogoda pozwoliła nam na zrealizowanie planu w stu procentach, kiedy trzeba zasnuwając niebo chmurami, żebyśmy mogli przejść wymagającą sporo siły od Seniorów trasę w Skamieniałym Mieście i drogę na Liwocz, kiedy trzeba rozświetlając niebo słońcem, aby móc podziwiać widoki przy zamku w Dębnie, lub cieszyć się zasłużoną poobiednia kawą w Bartnej Chacie w Stróżach.

 

Po raz kolejny dziękujemy uczestnikom wycieczki za wytrwałość hart ducha nieprzeciętne poczucie humoru oraz pozytywne nastawienie do proponowancyh im elementów wyprawy.

Nauczeni doświadczaniem wielu lat realizacji programu: “Cudze chwalicie, swego nie znacie”, wiemy że niedaleka trasa i pozornie wszystkim znane tereny odkrywają zawsze przed Słuchaczami swe tajemnice i malownicze zakątki w miejscach turystycznie nieoczywistych. A potem łatwo się dzielić swoją wiedzą z bliskimi pokazując im to co sie widziało.

 

Ogromne podziękowania dla Słuchaczy za liczny udział naszych wycieczkach.

 

 

Załączniki:

Dębno - planwycieczki

Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS