Edukacja
    i integracja

SŁOWIAŃSKIE PIRAMIDY - wykład programowy DUTW.

Na ten wykład czekaliśmy z niecierpliwością.

 

Jest to przykład dobrej współpracy UTW ze słuchaczami w kwestiach merytorycznych, gdyż była to prelekcja specjalnie dla pana Ryszarda, jednego z naszych najwierniejszych Słuchaczy. Temat poruszany niejednokrotnie wyrywkowo, doczekał się w końcu naukowego przedstawienia, choć odpowiedniego wykładowcy szukaliśmy długo. Chodziło o historię i symbolikę kopców w Krakowie, z nawiązaniem do innych budowli tego typu na terenie Polski. Prelegentem był pan Maciej Miezian, historyk sztuki, pracownik Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. 
Zachęceni tematem Słuchacze stawili się, licznie na wykład i się nie zawiedli. Pięć krakowskich kopców zostało omówionych szczegółowo, począwszy od pochodzenia tych najstarszych, osadzonego w szerokim kontekście kulturowym i historycznym, po ich budowę i prawdopodobne przeznaczenie. Znalazł się też czas na kopce najmłodsze oraz ten już nieistniejący. Pooglądaliśmy zdjęcia – teraz czas na wycieczkę szlakiem kopców – bo do tej pory w naszym zasięgu był tylko Kopiec Kościuszki.
Miło patrzeć na Seniorów słuchających z zainteresowaniem,:)
Pan Maciej Miezian to człowiek tak wielkiej wiedzy i szerokich horyzontów, że na pewno jeszcze skorzystamy z prelekcji, które nam zaproponował. 
Dziękujemy.

 


Strona zrealizaowana w ramach projektu

Dębicka Trzecia Młodość

finansowanego przez ASOS